Układanie nawierzchni za pomocą urządzeń próżniowych

Zalety:

Podczas przenoszenia i układania wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych urządzenia próżniowe, w porównaniu z chwytakami wyposażonymi w szczęki zaciskowe, zapewniają rozliczne korzyści.1. Możliwość bezspoinowego układania,
2. Brak uszkodzeń krawędzi,
3. Wyższa jakość ułożenia nawierzchni, w tym możliwość ponownego podniesienia elementu, np. gdy płyta została położona zbyt głęboko.

Porowatość:

W praktyce bardzo istotny wpływ na niezawodne działanie tych urządzeń ma porowatość materiału. Łatwo to sobie wyobrazić: jeśli przez mikropory materiału budowlanego przepływa więcej powietrza, niż pompa próżniowa lub dmuchawa próżniowa może zassać, wtedy między płytą ssącą a  odnoszonym produktem
nie powstanie podciśnienie i taki produkt nie będzie mógł być podniesiony za pomocą tego urządzenia. Ponadto, w przeciwieństwie do faktury
powierzchni, porowatości nie można ocenić wizualnie.

Powierzchnia:


Ogólnie rzecz biorąc, wpływ właściwości powierzchni zewnętrznej ma w praktyce mniejsze znaczenie niż porowatość produktów.

1. Najlepsze są
powierzchnie równe i gładkie.
2. Niewielkie, nieostre
nierówności do ok. 5 mm  zazwyczaj nie stanowią problemu.
3. Materiały o dużych, nieostrych nierównościach do ok. 8 – 10 mm można zazwyczaj również obsługiwać próżniowo, przy zastosowaniu specjalnych systemów uszczelniających i urządzeń.
4. Materiały o mocnych nierównościach, np. powierzchniach z betonu płukanego, można obsługiwać za pomocą urządzeń próżniowych z dmuchawami do wytwarzania podciśnienia.
5. Materiały o ostrych, nierównomiernych nierównościach do ok. 3 mm można obsługiwać tylko za pomocą urządzeń próżniowych z dmuchawą do wytwarzania podciśnienia, o ile w ogóle jest to możliwe.
6. O inne powierzchnie prosimy pytać.

W przypadku różnych specyfi kacji udźwigu zastosowanych elementów podciśnienia (wąż podnoszący, płyta ssąca, generator
podciśnienia np. UNIMOBIL itp.) obowiązuje zawsze najmniejsza wartość.

Vakuum-Handy VH-1/25
VAKUUM-HANDY VH-1/25 – zaskakująco łatwe w obsłudze i praktyczne urządzenie próżniowe do układania płyt o odpowiedniej gęstości
VAKUUM-POWER-HANDY VPH

Wygodny uchwyt do przenoszenia dla obsługi dwuosobowej. Regulacja wysokości o odstępu, umożliwiająca układanie nawierzchni z zachowaniem ergonomicznej postawy ciała.

Ręczny chwytak próżniowy SPEEDY VS-140/200

Po podłączeniu do zwykłego gniazdka sieciowego, mocna dmuchawa próżniowa szybko (w ciągu 0,5 sek.) i pewnie zasysa nawet bardzo porowate płyty, a nawet elementy o powierzchni z betonu płukanego.

STONEMAGNET® SM-600

Nowa, zasilana akumulatorowo przystawka próżniowa o jeszcze większej mocy.

Wózek brukarski UNIMOBIL UM-SM

Wózek z chwytakiem próżniowym do obsługi jednoosobowej.

Przystawka próżniowa QUICKJET QJ-600-E
Przystawka próżniowa QUICKJET QJ-600-E zasysa nawet bardzo porowate elementy
Przystawka próżniowa SH-1000-MINI

Może być napędzana elektrycznie, hydraulicznie lub wbudowanym silnikiem benzynowym

Przystawka próżniowa SH-2500-UNI

To klasyczne urządzenie, zaprojektowane specjalnie do eksploatacji w trudnych warunkach budowlanych

Przystawka próżniowa SH-3500-B

Jeszcze więcej mocy w trudnych warunkach budowlanych

TRANSMOBIL TM układarka gąsienicowa do transportu i układania krawężników
Uniwersalna maszyna o niewielkich gabarytach, umożliwiająca zarówno transport materiałów na palecie, jak i ich próżniowe układanie. Wydajny próżniowy zespół chwytaka umożliwia natychmiastowe układanie ciężkich elementów budowlanych – lekko i bez nadwyrężania kręgosłupa.
JUMBO-BV-VARIO próżniowa układarka do krawężników
Doskonała logistyka: zassanie – podniesienie – i ułożenie w ramach jednej operacji roboczej. A dodatkowo cały pakiet materiału zawsze pod ręką.
Asortyment płyt ssących do TM/Jumbo -BV-Vario